מאיר מלול

משרד רואה חשבון

קצת עלי

שמי מאיר מלול רו"ח בעל תואר ראשון במנהל עסקים התמחות בחשבונאות ובעל תואר שני במנהל עסקים התמחות במימון,ניהול פיננסי ומימון נדל"ן.

בעל ניסיון עשיר מעל ל-10 שנים בניהול כספים ובשירותי ראיית חשבון לעצמאיים וחברות מענפים מגוונים.

משרדי מתמחה בין היתר בשירותי ניהול כספים וחשבות במיקור חוץ, ביקורות דוחות כספיים לחברות, החזרי מס לשכירים ובשירותים חשבונאים וליווי שוטף ואישי לעסקים מענפים מגוונים.

אני דוגל במתן שירות לקוחות יוצא מן הכלל, מקצועיות מהמדרגה הראשונה ותחושה אמיתית של שליחות ושותפות למסע ומגע אישי לכל אחד ואחת מהלקוחות שלי.

החזון שלי הוא …

  • לספק שירותי ראיית חשבון מותאמי לקוח.
  • להכיר את הצרכים הייחודיים של הלקוחות.
  • לספק את השירות הטוב ביותר.
  • לתת ערכים מוספים ככל שניתן.
  • ליווי שוטף והנהלת חשבונות לעצמאיים וחברות.
  • שירותי חשבות וניהול כספים במיקור חוץ.
  • ביקורת דוחות כספיים לחברות.
  • החזרי מס לשכירים.
  • הכנת הצהרות הון ודוחות שנתיים לרשויות המס.

שעות פעילות המשרד: 9:00 – 19:00

שאלות תשובות

-ניהול תזרים מזומנים שוטף הגורם לתחושת שליטה ואפקטיביות בתזרים המזומנים.

– ניהול תקציב שוטף –תחזית מול ביצוע בפועל.

– פיקוח, ליווי ובקרה על הנהלת החשבונות והשכר.

– דוחות ניהוליים שונים לצרכיו הספציפיים של העסק.

– יצירת ערך מוסף היכול להוביל לשיפור ברווחיות.

ניהול כספים במיקור חוץ מציע פתרון יעיל ומושכל לאתגרים הכספיים של רבים מהעסקים, שימוש במיקור חוץ הופך עסקים קטנים וגדולים כאחד בכך שהופכים את הניהול הכספי מנטל לנכס אסטרטגי אשר מאפשר תמיכה שוטפת בפעילות העסקית המניעה לצמיחה.

דיווח לרשות המיסים אחת ל-5 שנים בממוצע, אשר בה מפורטים הנכסים וההתחייבויות ( במישור הפרטי והעסקי) הנמצאים בבעלותכם בתאריך מסוים בדרך כלל לסוף שנה קלנדרית מסוימת- הדוח כולל את כלל הנכסים של התא המשפחתי-בן/בת הזוג וילדים עד לגיל 18.

מי שמחויב בהגשת דוח שנתי למס הכנסה-בעלי חברות ועצמאיים וכן שכירים שהכנסתם ברוטו משכר נע באזור של 650,000 ₪ לשנה.

הצהרה זו מהווה כלי משמעותי לרשויות המס לבדוק האם הדיווחים של העוסקים משקפים את המציאות והאם שולם מס כראוי או נעשה פעולה של התחמקות מתשלום מס אמת. מס הכנסה מבצע את בדיקותיו באמצעות השוואת הון שתפקידה העיקרי לגלות גידול סביר בהון או שמא מדובר בפער שלא ניתן להסבירו דרך הדיווחים השנתיים.

רקע כללי- כשכירים ההתנהלות של מרביתכם חולפת מעל ראשכם, ומנוהלת דרך מחלקות השכר במקומות העבודה השונים, כאשר אני מניח שלא מעט אנשים פשוט מניחים את תלוש השכר וכלל לא טורחים לבדוק את נכונותו.

מטרה- בקשה להחזר מס נועדה להחזיר גביית יתר של מיסים ששולמו על ידי השכירים, אך חשוב להדגיש שבדיקה מעמיקה יכולה להעלות מסקנה שישנו חוב מס ולא החזר.

תקופת הזכאות- על פי פקודת מס הכנסה, נישומים יכולים בדרך כלל להגיש בקשות להחזר מס תוך שש שנים מתום שנת המס שבה קמה הזכות להחזר.

סיבות עיקריות להחזרי מס- נתונים מהעבודה, נתונים אישיים, נתונים רפואיים, ביטוחים והשקעות, אופציות ומניות.

עוסק פטור הוא עוסק שפטור מתשלום מע"מ עד לתקרה שנתית של 120,000 ₪(נכון לשנת 2024).

כל עוסק פטור  חייב לדווח על הכנסותיו עד לתאריך 31 בינואר העוקב, כאשר הדיווחים מתייחסים לשנת המס שחלפה.

ישנם הרבה עוסקים פטורים שהם גם שכירים וחושבים בטעות שהתקרה מצטרפת להכנסתם כשכירים – התקרה של ה-120,000 ₪ היא מהעיסוק העצמאי בלבד.

חשוב להדגיש שההקלה לעוסקים פטורים היא רק בגין תשלום המע"מ עד לתקרה שציינתי לעיל, אך לא מתשלום מס הכנסה או ביטוח לאומי על רווחיהם במידת הצורך.

חשוב לציין שישנם קבוצה של עוסקים שלפי החוק לא יכולים להיות עוסקים פטורים. לדוגמא  בעלי מקצועות חופשיים ונותני שירותים מסוימים.

בנוסף הוראות ניהול ספרים מקלות עם עוסקים פטורים בנושא ניהול ספריהם ועליהם לכלול במערכת הנהלת החשבונות שלהם שוברי קבלה או ספר פדיון יומי וכן תיק תיעוד חוץ.

למידע נוסף השאירו פרטים בטופס

שתפו את הכרטיס בקליק